Zāliena aerācija
Augi tieši ar saknēm uzņem skābekli, tāpēc biežākais iemesls mauriņa sliktai augšanai, sūnas aktivitātei vai pat zāliena iznīkšanai ir tieši augsnes sablīvēšanās un gaisa trūkums augsnē.
Zāliena aerācija ir process, kura laikā zālienā tiek veidoti nelieli caurumi, lai to bagātinātu ar skābekli un veicnātu tā augšanu.
Aerācijas process būtiski uzlabo gaisa, ūdens, barības vielu pievadīšanu zāliena saknēm, kas savukārt nodrošina daudz spēcīgāku zāliena augšanu. Tāpat ar aerācijas palīdzību var mainīt/uzlabot augsnes sastāvu, uzlabot augsnes struktūru – irdinot augsni arī dziļākos slāņos – tajā iekļūst gaiss, attīstās saknes un zelmenis.
Aerācija ir nopietnākais līdzeklis cīņā ar zāliena filcu, ja tas ir biezāks par 1cm – aerācijas rezultātā šis blīvais slānis tiek caurdurts, līdz ar to nodrošinot gaisa un gāzu apmaiņu, normālu mitruma un barības vielu piekļuvi saknēm.
Aerāciju jāveic zāliena aktīvas augšanas fāzē – tātad, to var veikt visu sezonu, taču vēlamākais laiks būtu maijs un septembris. Zālienam jābūt nopļautam.

